10 February

Bomonti Business Center Peyzaj Tasarımı

Tasarımıyla ve mimari yapısıyla birçok projeden farklı olan Bomonti Business Center, iş hayatında gözle görülür bir fark yaratıyor. Lotus Peyzaj Planlama Peyzaj Mimarı Nilüfer Şentürk tarafından tasarlanan peyzaj çalışması, özenli bir şekilde yorumlanmış yeşillikler, manolya ve yaseminlerle renklendirilmiş. Bomonti Business Center’ın Peyzaj Mimarı Nilüfer Şentürk, burada benzersiz bir bahçe keyfi yaşanacağını önemle vurguluyor.Peker güvencesiyle yapılan Bomonti Business Center, 29 kat ve 85 bağımsız bölümden oluşmaktadır.

Bomonti-Business-Center-1

Peyzaj tasarımı yapılırken en önemli unsur beton alanların çok olmasından dolayı, zemin katta çatı bahçesi yapma mantığıyla toprak alanlar yaratılması olmuş. Bina çevresinde yoğun yeşil alan yaratılarak binanın yeşil içinden çıktığı izlenimi yaratılmış. Ayrıca giriş kapısının karşısında yeralan dikey bahçe ve su objesi hem bölgedeki beton yapılaşmayı perdelemek için kullanılmış olup, hem de girişte etkili bir odak noktası yaratmış. Sertzeminlerde kullanılan granit, bazalt ve dezaktif betonla yaratılan desen ve dokular, bitkilendirme yanında sertzemin tasarımınızda projeye ne denli estetik katkı sağlayabileceğini vurguluyor. Ağırlıklı olarak yaz-kış yeşil bitkiler kullanıldığı projede başlıca dikkat çeken türler Manolya, mimoza, Porsuk, şimşir, Yasemin, akça ağaçlardır.

Bomonti-Business-Center-2

Peyzaj tasarım işine Haziran 2013 te başlanılan proje ve uygulama 11 ay da tamamlanmış olup, 7000m2 lik yeşil alanın bakım işide uygulamanın tesliminden bu yana Lotus Peyzaj tarafından yapılmaktadır.

Bomonti-Business-Center-3

Bomonti-Business-Center-4

Bomonti-Business-Center-5

Bomonti-Business-Center-6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *